Witamy!

Kiedy śledzimy rozgrywki ligowe w Polsce, brakuje nam w ligach seniorskich wielu klubów i jest to podyktowane różnymi przyczynami.
W związku z tym kilka osób stworzyło całkowicie amatorskie rozgrywki i "ożywiło" kilka drużyn. Zwykle chodzi o mniej lub bardziej zasłużone kluby grające kiedyś w drugiej lidze (Brda, Kujawiak, Concordia) czy kluby związane z miejscem rozgrywania meczów w naszej Lidze Tradycji, bo tak się nazwaliśmy, a są to okolice Warszawy. Wielim też nie jest tu przypadkowo ;-). Żeby liga była w miarę do "ogarnięcia" składa się z sześciu drużyn, które grają systemem "mecz i rewanż", w ten sposób w ciągu jednej klasycznej rundy (np.: lipiec - grudzień) zostanie rozegrany cały "sezon". Troszeczkę kierowała nami nostalgia, trochę fakt, że gdy się włącza najbardziej popularny portal piłkarski to przy wielu nazwach w panelu "szukaj" nie pojawia się żadna liga, a także częściowo zainspirowała nas Wiejska Liga Piłki Nożnej i Puchar Knura opisane swego czasu na portalu Weszło. Ważne też jest, aby te kluby miały ładne herby, co też jest bardzo istotne w tradycji piłkarskiej.
Baner z makami i błękitnym niebem nie jest przypadkowy, są to symbole LKS Pogoń Lwów - klubu, który udowodnił, że można.

Miejmy nadzieję, że kiedyś kluby te wrócą do prawdziwych rozgrywek i znikną z naszej ligi....